Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Horsepower (HP) | 60 HP |
| Horsepower | 75 HP |
| Air Flow | 325 CFM |
| Max Working Pressure | 8 bar (115 psi) |
| Compressor Technology | Fixed Speed |
| Max. Working Pressure (bar) | 8 bar (116 psig) |
| Configuration | Trolley |
| Brand | VAC INDIA |
| Maximum Pressure | 8 bar |
| Maximum Flow Rate(CFM) | 325 CFM |
| Cooling System | Air Cooled |
| Motor Power | 60 HP |
| Question | 1.5 ton |
"Viral Air Compressor Service” is a well-known Manufacturer and Trader of a flawless assortment of DIESEL SCREW AIR COMPRESSOR ,ELECTRIC SCREW SCREW AIR COMPRESSOR,TRACTOR MOUNTED AIR COMPRESSOR AND ALL TYPE SAND BLASTING HOPPER AND EQUIPMENTS,etc.